Mastodon

Holman, trógerek, nézőszámok

A hétvége pár tanulsága.

Osztályozókönyv vs Kozármisleny

  1. Holman 2,35 [max: 3] (90% említés)
  2. Bobál 1,22 (59% említés)
  3. Krajcsovics 1,03 (56% említés)

A mérkőzés osztályzata 3,05, ami az ETO (2-1, 3,97), Tiszakécske (2-1, 3,37) és Budafok (2-2, 3,29) után negyedik legjobb az idényben.

Az év végére várt helyezés 6,38, ami komoly emelkedés az őszt záró 9,64-hez képest. Utoljára 2023 október elején, a Mosonmagyaróvár elleni győzelem után járt ilyen magasságokban (5,83).

Az összetett élmezőnyének állása:

  1. Dúzs 54 pt
  2. Kerezsi 35 pt
  3. Holman 29 pt

Minden további infó a megszokott táblázatban, vagyis itt.

„Holman, trógerek, nézőszámok” bővebben

Prémium túra a tavaszi rajton

Kozármisleny – Honvéd 1-2

István, álljon fel, csinálok önről egy képet.

Mondta kedvesen az intézkedését foganatosító rendőr a kozármislenyi Mokka Kultúrpresszó napsütötte teraszán. Az égen egymást keresztezték a chemtrail-csíkok, az asztalon hideg Pécsi sör.

Nagyjából egy órával a kezdés előtt parkoltunk le a vendégszektor mögött. A közeli Coop már délben bezárt, időnk bőven, a térképbe beütöttük a legközelebbi kocsmát. Előbb balra, majd jobbra, majd megint balra, legfeljebb öt perc séta, és ott lesz.

Ott volt.

„Prémium túra a tavaszi rajton” bővebben

Ez lenne a cím helye, de mivel poszt sem lesz, így címet is minek adnjunk a semminek?

Kozármisleny – Honvéd @ Kozármisleny, 14:00

Bocs, de tényleg nem lesz érdemi poszt a Kozármisleny előtt, mert

  1. kimentem inkább az MTK-Újpestre,
  2. megláttam a FIFA oldalán Klagenfurtot, amit jövő héten hosszabban is megírunk, (és ezzel a bullettel adunk sanszot a Honvédnak felkészülni a témára, mert Prenga ittas vezetésével elég erős a sztori. vajon hány függő ügy lehet még a háttérben?)
  3. csináltam zsíros májat, hogy a huszonpár éve itt élő skót és angol haverunk hadd undorodjon meg a magyar konyha Valódi Szépségeitől,
  4. vettem Pilsnert az útra.

Nagyjából ennyi. Reggel start Mislenybe, aztán meglátjuk. Addig is kezitcsók mindenkinek, megyek főzni inkább egy kínai leves surimivel és halszósszal, mert tudok élni.

„Ez lenne a cím helye, de mivel poszt sem lesz, így címet is minek adnjunk a semminek?” bővebben

Fiatal volt, nekünk pedig nagyon kell a pénz

Kocsis Dominik @ DVSC

Nehéz mit lépni olyan helyzetben, ha a klub fűnek-fának tartozik, a jelenlegi vezetőség hatalmas adósságokat örökölt, amihez aztán saját hatáskörben hozzátett nem keveset, és ezeket az adósságokat jelentős részben magának a klubnak kell kitermelnie, miután a tulajdonosi kör látványosan visszavonult a finanszírozástól (ha volt ilyesmiről szó egyáltalán a részükről), aztán az állam is jelentősen visszavett, felelősök persze nincsenek, csak kifizetetlen számlák.

Mindezek ellenére természetesen a nehéz helyzetről egyértelműen az elhibázott brüsszeli szankciók, valamint az ukrán-orosz háború tehet. Ezért kellett most eladni Kocsis Dominikot. És az ígéretekkel szemben nem külföldre, hanem belföldre, mert annyira kell a pénz.

„Fiatal volt, nekünk pedig nagyon kell a pénz” bővebben

Párnapikispest 2024/01/30

játékoskeringő, Kocsis Dominik, pénz, alapcsapat, gólvideó

edzőmeccs // ezúttal 6-0-ra vertük a BVSC-t az idény előtti utolsó felkészülési meccsen. A fő érdekesség nem az eredmény, és az egyébként nagy érdeklődés (khm, zártkapu helyett: zárt mosdók, de büfé azért van), hanem

Kocsis Dominik // akiről egyre több lap írja, hogy 350 ezer euró (135 millió forint) körüli árért viheti a Debrecen. Kocsis a BVSC ellen nem játszott, és a korábbi meccseken is inkább a második sorban.

  • amennyiben valóban hasonló összeget kapnánk érte, az elég lenne a Cirkovic felé fennálló tartozás rendezésére, valamint egy-két havi bérfizetésre. Ha nincs egyéb komolyabb akadálya Cirkovicon kívül az idei licensznek, akkor ezzel a transzferrel azt is behúzhatjuk, görgetve tovább magunk előtt a valódi problémát:
  • hogy a tulajdonosi kör a sajátjából továbbra sem hajlandó érdemben finanszírozni a Honvédot. Teljesen egyértelmű, hogy nem a Honvéd érdekében vették meg a Honvédot, nem honvédosként/kispestiként, nem saját projektként, hanem majd fizeti az állam, mi pedig tulajdonosat játszunk. Az állam márpedig nem fizet korlátlanul – nagyon helyesen egy úgy működő céget, ahogy a Honvéd működött éveken át.
„Párnapikispest 2024/01/30” bővebben