Mastodon

A Honvéd nem csupán csúsztatott, hanem valótlant is állított a Cirkovic-ügy kapcsán kiadott közleményében

Nem akarunk kötekedni, de ez a magyarázkodás már nekünk kellemetlen.

Vettük a fáradságot, és ha már a hivatalos (az ún. ebből élő) sajtó nem tette meg, akkor mi utánajártunk a Honvéd kontra MLSZ nyilatkozatcicaharc tartalmi részének. Milyen pontokat is kifogásol a Honvéd a valóban kötelező szerződésmintából? Kötelező egyáltalán a minta?

Pár kattintás volt az egész, és bár sokkal okosabbak nem lettünk, sikerült tisztáznunk pár kérdést.

„A Honvéd nem csupán csúsztatott, hanem valótlant is állított a Cirkovic-ügy kapcsán kiadott közleményében” bővebben

Volt olyan játékosa a Honvédnak, aki játékpercenként 60500 forintot keresett, és már a nevére sem emlékszel

Marko Petkovic.

A FIFA október 30-án tényleg kizárta a Honvédot az átigazolásból – járt utána a pletykának a Sportál. Kibontva a mondatot, a lényeg annyi, hogy a következő három átigazolási időszak végéig, vagy amíg nem rendezi a fennálló tartozását egy korábbi játékosa felé, addig a klub nem regisztrálhat új játékost, tehát azokkal kell megoldani, akik jelenleg is a klubhoz tartoznak, elmúltak 16 évesek (az NB-s versenyeztetés alsó korhatára), illetve maradni terveznek.

Nem egyszerű a helyzet.

megjegyzés // a posztot utólag, egy Honvéd által kiadott közlemény ismeretében frissítettük. A frissítéseket szürke háttérrel kiemelve, és félkövér frissítés // szöveggel jelöltük.

„Volt olyan játékosa a Honvédnak, aki játékpercenként 60500 forintot keresett, és már a nevére sem emlékszel” bővebben

Beszéljünk röviden a játékosok tapasztalatáról

Mikortól nevesíthető egy játékos teljesítménye?

Tegnap kisebb felháborodást váltott ki, hogy nevesíteni mertem játékosokat, akiknek az ősszel mutatott teljesítményével finoman szólva sem voltam elégedett. A posztban ugyan három nevet emeltem ki, azonban lehetett volna több is: Benczenleitner szeptemberben múlt 20, Bocskay márciusban, Kocsis Dominik pedig augusztusban 21. Fiatalok ugyan, de már felnőtt emberek, akik évek óta a felnőtt futballban játszanak.

És erről a felnőtt fociról, illetve a meddig fiatal és/vagy tapasztalatlan egy játékos kérdéskörről lesz szó. Azt próbáljuk megállapítani, hogy mikortól lehet a szánkra venni egyes játékosokat, és meddig számít körülménynek a klub speciális helyzete.

„Beszéljünk röviden a játékosok tapasztalatáról” bővebben

Az ilyen meccsekért érte meg kiesni

Honvéd – Csákvár 2-2

El is felejtettem milyen érzés az, amikor feladsz mindent, és már az eredményességért sem szorítasz, hanem csak állsz, és őszintén röhögsz az egészen. Amikor teljesen elengeded, kivetkőzöl mindenből, amit addig képviselni próbáltál, és belekiáltod a hideg kispesti délutánba:

„Hajrá!”

Nem többet, mindössze egy „hajrát”, kontextus vagy bármi egyéb nélkül. Aztán a szépítő öngólunk után a vendégszektor felé fordulsz, és artikulálatlanul ordítani kezdesz:

„Mivan, mivan, mivaaaaaaaan???!???!!”

Mindkét öklöd a levegőben, a középső ujjak az ég felé, indulhat a mutogatás.

„Az ilyen meccsekért érte meg kiesni” bővebben

2023 volt az az év, amikor a Kispest/Honvéd kétszer is bajnokit játszott a Csákvárral

Honvéd – Csákvár @ Bozsik, vasárnap 17:00

Bocs, srácok, rettenetesen hosszú volt a hét, és ennek a hosszúságnak az lett a vége, hogy nem maradt erő, és legfőképpen idő posztot írni. Belekezdtünk ugyan több anyagba, azonban egyet sem fejeztünk be. Ezekből a kerekebb darabokat majd valamilyen formában kiszórjuk a jövő héten.

Amit viszont nem írunk meg, hogy voltunk csütörtökön egy elég jó kis focitörténeti konferencián, ahol legfeljebb egy-két előadás közben fordult elő, hogy a mobilunk nyomogatásába menekültünk. Akit mégis érdekelnének az ott elhangzottak, jövő tavasszal figyelje a budapesti igazgatóság oldalát, mert az előző konferencia anyagához hasonlóan, ez is egész biztos megjelenik önálló kötetben.

„2023 volt az az év, amikor a Kispest/Honvéd kétszer is bajnokit játszott a Csákvárral” bővebben