Mastodon

Nem tudom egyelőre kinek, de: viszlát

Szeged – Honvéd 1-0

Eredetileg ide egy üres posztot terveztem, mert részemről elfogytak az értelmes szavak. A klub történelmi mélyponton, az NB II. 12. helyén, ami összesítésben az országos 24. Száztíz éve nem jártunk ilyen mélyen. 1913-ban megnyertük a harmadosztályt (országos 23. helyezett), azonban a budapesti klubok összezártak, és nem engedtek indulni minket a másodosztályban, helyette besoroltak a semmit sem érő Pestkörnyéki Serleg I. osztályába.

Szóval száz éve nem voltunk ilyen lent, ráadásul az akkori helyezésünk még véletlenül sem nevezhető valamiféle mélypontnak, hiszen egy alig négy éve létező klub, óriási sikert elérve, épp a másodosztályba jutott volna fel.

Szeged tehát egyelőre maga a klubtörténeti mélypont. Köszönjük!

„Nem tudom egyelőre kinek, de: viszlát” bővebben

A Kispest-Honvéd mégis elmegy Szegedre

Szeged – Honvéd @ Szeged, 17:00

Utoljára szinte napra pontosan húsz éve játszott bajnokit a nagycsapatunk Szegeden. Alig pár évvel, de már épp a rezsimen túl, azt követően, hogy megszületett a

Kispest-Honvéd soha nem megy Szegedre,
Itt maradunk ezer éven át, (…)

kezdetű dal.

Akkoriban az ISM névre hallgató sportminisztérium élén Deutsch Tamás tolta túl a Rákosi Mátyást, és azt gondolta, hogy az Újpesti MTK, vagy a Szegedi Kispest milyen jó ötlet. Hát, nem az.

Végül azért sikerült a Kispestet annyira ellehetetleníteni a többiekhez képest, amihez vaskosan hozzátett a klubházunk is, hogy 2003-ban, történetünk során először kiestünk az NB I-ből – és mehettünk mégis Szegedre, a valamelyik Szegedhez.

„A Kispest-Honvéd mégis elmegy Szegedre” bővebben

A csapatnak az eredményesség, nekünk a türelem a próbatétel, és egyelőre mindkettő bukóra áll

Honvéd – Budafok 2-2

A türelem, a szurkoló örök próbatétele. Évek óta várjuk a megváltást, és belegondolva eléggé fura, hogy nem alapítottunk vallást a témára. Bár lehet, felmerült, csak valami jogász utánanézett, és arra a megállapításra jutott, hogy plagizálás lenne.

Az élet alaposan próbára tesz minket, nekünk pedig bele kell ebbe állni és bírni a próbát. Egy egynél és kettő egynél megvoltak a lehetőségeink ahhoz, hogy ezt a mérkőzést nyugodtabb mederbe tereljük, nem tettük meg, igaz, az is nehezítette a dolgunkat, hogy Kerezsi Zalánt és Kocsis Dominikot is sérülés miatt kellett lecserélnünk. Egy ilyen, formálódó közösség esetén jó próbatétel, hogy miként reagálunk ezekre a szituációkra és a mérkőzés közben ezekre jól reagáltunk, viszont hiszen abban is, hogy mindennek van oka, így annak is, hogy most vesztettünk két pontot. A srácoknak is azt mondtam az öltözőben, hogy egy dolgunk van, megrázni magunkat és készülni a következő mérkőzésre. Akár a két gólt, akár a kialakított helyzeteket nézem, jól mutatta, hogy mit akarunk és azt hogy csináljuk, de a másik része a már említett próbatétel. Együtt hibázunk, együtt javítjuk ki, és muszáj kiállnunk ezt a próbát.“

Pinezits Máté (via honvedfc.hu)
„A csapatnak az eredményesség, nekünk a türelem a próbatétel, és egyelőre mindkettő bukóra áll” bővebben

Rosszul alakultak az eredmények, így már azért is győzni kell, hogy ne szakadjunk le nagyon

Honvéd – Budafok @ Bozsik, 19:45

  1. Győr 2,11 ppm
  2. Nyíregyháza 2,11 ppm
  3. Vasas 1,89 ppm
  4. Kozármisleny 1,89 ppm

Honvéd: 1,38 ppm, ami azt jelenti, hogy a hátra lévő 26 meccsen 2,35-ös pontátlagot kell hoznunk, hogy tarthassuk a lépést a Győrrel (és feltételezve, hogy a Győr tartja saját magával). Ennyi fért bele a bénázásból, és az építgetős ígéretekből. Idény végén 66-70 pontra mindenképp szükség lesz a feljutáshoz, és ebből egyelőre 11 van meg. Kevés, nagyon kevés.

Győzni kell, ma, vasárnap, jövő héten, és úgy általában, ha komolyan gondoljuk a céljainkat.

„Rosszul alakultak az eredmények, így már azért is győzni kell, hogy ne szakadjunk le nagyon” bővebben

Hírszolgáltatásunk átmenetileg akadozni fog

Sokáig gondolkodtam rajta, hogy vajon illik-e erről a témáról posztot írni, azonban úgy érzem, eddig is őszinték voltuk, miért most változtatnánk ezen a jó szokásunkon?

Beáztam.

De úgy beáztam, hogy kurvára. A tavaly felújított lakás szarrá. A felettem lakónál csőtörés volt, és ő (az) nem csinált semmit, csak bambult ki a fejéből. Legalább fél órán át, ha nem tovább volt eltörve egy nagyobb cső nála, és csak ömlött, és ömlött, és ömlött. Sokáig senkit nem akart beengedni, majd amikor bejutottam hozzá az általam hívott vízszerelővel, akkor azt láttuk, hogy bokáig áll a víz a lakásában. Na, ez idővel mind lejött hozzám, mert nem nagyon tudott más merre indulni.

Ezt követően konkrétan a nappalimból folyt ki az utcára, akkora tó keletkezett a lakásban.

„Hírszolgáltatásunk átmenetileg akadozni fog” bővebben